Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében az ügyfélszolgálatokon az alábbi óvintézkedések betartásával történik az ügyfélfogadás:
az ügyintézés kizárólag előzetes időpontfoglalással történik
(az időpontfoglalás - a gépjárművel kapcsolatos ügyek kivételével - Ügyfélkapu azonosítás nélkül is lehetséges),
az ügyféltérben nem lehet várakozni,
kötelező az arcot eltakaró maszk viselése,
az ügyintézés során be kell tartani a 1,5-2 m védőtávolságot az ügyfelek között,
Felhívjuk továbbá szíves figyelmüket, hogy a mobilizált kormányablak ügyfélszolgálatok ("kormányablakbusz") kitelepülése, valamint a települési ügysegédek ügyfélfogadásaátmenetileg szünetel.
Vigyázzunk egymásra!
Halászati engedély megsemmisülését vagy elvesztését követő pótlására irányuló kérelem
Kódszám
FOLDM00058
Az ügy rövid leírása
A halászati engedély megsemmisülését vagy elvesztését a jogosult haladéktalanul köteles bejelenteni a halgazdálkodási hatóságnak. A halgazdálkodási hatóság – a jogosult kérelmére, díj ellenében – intézkedik az okmányok pótlásáról.
Ki jogosult az eljárásra?
Az engedélyes
Nem kell személyesen eljárni
Milyen adatokat kell megadni?
Elvesztett okmány száma, az ügyfél beazonosítására szolgáló adatok
Milyen iratok szükségesek?
-
Milyen költségei vannak az eljárásnak?
2 000 Ft igazgatási szolgáltatási díj, csekken
Hol intézhetem el?
Megyei Kormányhivatal
Ügyintézés határideje
sommás eljárásban: nyolc nap,
teljes eljárásban: hatvan nap
Jogorvoslati lehetőség
Nincs lehetőség a fellebbezésre. A döntés csak bírósági úton (keresettel) támadható meg. eljáró hatóság székhelye szerint illetékes törvényszék az illetékes fővárosi és megyei kormányhivatalhoz kell a keresetlevelet benyújtani a vitatott közigazgatási cselekmény közlésétől számított harminc napon belül kell benyújtani a bírósági eljárással kapcsolatos illetékfizetési kötelezettség megállapítása az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 62. § (1) bekezdése alapján történik
Amit még érdemes tudni (GYIK)
Mi a halászati engedély?- a jogszabályban meghatározott ökológiai szelektív célú vagy bemutatási célú halászatra jogosító okmány
Fontosabb fogalmak
halászati engedély: a jogszabályban meghatározott kereskedelmi célú vagy ökológiai szelektív célú halászatra jogosító okmány állami halászjegy: a jogszabályban meghatározott rekreációs halászatra jogosító okmány állami horgászjegy:a jogszabályban meghatározott horgászatra jogosító okmány
Vonatkozó jogszabályok
A halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény 43. § (4); bekezdés;a földművelésügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről 383/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet 35. §; az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 13. §, 50. § (1) és (2) bekezdés, 82. §; a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a megyei kormányhivatalok mezőgazdasági szakigazgatási szervei elõtt kezdeményezett eljárásokban fizetendõ igazgatási szolgáltatási díjak mértékérõl, valamint az igazgatási szolgáltatási díj fizetésének szabályairól 63/2012. (VII. 2) VM rendelet 1. sz. melléklet 14.8, 4. § (3)
Kulcsszavak
halászati engedély pótlása, ökológiai szelektív célú vagy bemutatási célú halászat
Országos Telefonos Ügyfélszolgálat
Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül (ügyfélkapu nélkül is).
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az okmányirodákban és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt.
Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.