Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a kormányablakokban és az okmányirodákban - a 2019. évi munkaszüneti napok körüli munkarendváltozásra tekintettel - az év végén az alábbi (országosan egységes) rendben tartanak félfogadást:
2019. december 6-án (péntek)keddiügyfélfogadási rend szerint,
2019. december 7-én (szombat)8.00-14.00 óráig,
2019. december 13-án (péntek)péntekiügyfélfogadási rend szerint,
2019. december 14-én (szombat)8.00-14.00 óráig,
2019. december 24-27 (kedd-péntek)az ügyfélfogadás és az ügyintézés szünetel,
2019. december 31. (kedd)8.00-12.00 óráig,
2020. január 1. (szerda)az ügyfélfogadás és az ügyintézés szünetel.
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy 2019. december 31-én (kedden) csak azok az ügyfélszolgálatok tartanak félfogadást, amelyek keddenként nyitva tartanak, továbbá a fentiektől eltérő a nyitvatartás egyes kormányablakokban és okmányirodákban (az eltérésekről ezen az oldalon tájékozódhatnak).
Közúti járművek egyedi forgalomba helyezésének engedélyezése iránti kérelem
Kódszám
KOZLF00014
Az ügy rövid leírása
A jármű egyedi behozatala esetén - igazgatási szolgáltatási díj ellenében, kérelemre - a közlekedési hatóság hat hónapig érvényes egyedi forgalomba helyezési engedélyt ad ki. Az egyedi forgalomba helyezési engedély kiadásakor ellenőrizni kell, hogy a jármű megfelel-e a rendeletben előírt követelményeknek, jóváhagyási kötelezettségeknek.
Ki jogosult az eljárásra?
A közlekedési hatóság a vizsgáló állomáson – a jármű bemutatásával – a
jármű tulajdonosának (üzemben tartójának vagy képviselőjének) a kérelmére
folytatja le az egyedi forgalomba helyezési engedélyezési eljárást.
Milyen adatokat kell megadni?
A kérelmező vagy a meghatalmazott nevét, lakcímét, vagy székhelyét, a hatóság döntésére irányuló kifejezett kérelmet, a jármű adatait, külföldi okmány száma.
Milyen iratok szükségesek?
Külföldi járműokmányok (forgalmi engedély, COC okmány, stb.) Vámokmány (harmadik országból származó jármű esetében). Származást igazoló okmányok.
Milyen költségei vannak az eljárásnak?
Igazgatási szolgáltatási díj:22.800,-Ft
Eljárási díj megfizetésének módja: készpénzben a helyszíni pénztárban, vagy bankszámlák közötti átutalással.
Hol intézhetem el?
a megyei illetékességgel eljáró járási hivatal, Pest megyében a Pest Megyei
Kormányhivatal Érdi Járási Hivatal, Budapest fővárosban Budapest Főváros
Kormányhivatalának III. Kerületi Hivatala
Ügyintézés határideje
21 nap
Jogorvoslati lehetőség
IGEN az illetékes fővárosi és megyei
kormányhivatal a megyei illetékességgel
eljáró járási hivatalhoz, Pest megyében a Pest Megyei Kormányhivatal Érdi
Járási Hivatalhoz, Budapest fővárosban Budapest Főváros Kormányhivatalának III.
Kerületi Hivatalához a döntés közlésétől számított 15 nap A fellebbezés díja azonos az első fokú eljárás díjával.
Amit még érdemes tudni (GYIK)
Mennyi az egyedi forgalomba helyezési eljárás díja? 22.800,-Ft;
Egyedi forgalomba helyezési eljárás a műszaki vizsgálattal együtt lefolytatható? Igen;
Meddig érvényes az egyedi forgalomba helyezési engedély? 6 hónapig;
Az egyes járműalkatrészekre, tartozékokra, járműtulajdonságokra vonatkozó jóváhagyási kötelezettségeknek való megfelelőségét mivel lehet igazolni? Jóváhagyás, típusvizsgálói vagy gyártói tanúsítással.
Fontosabb fogalmak
Forgalomba helyezés: a jármű első hazai forgalomba helyezése, amely a magyar hatósági engedély és jelzés kiadásával, valamint a jármű nyilvántartásba vételével valósul meg, Forgalomba helyezés előtti vizsgálat: a forgalomba nem helyezett jármű műszaki közlekedésbiztonsági és környezetvédelmi megfelelőségének ellenőrzése, amely egy eljárás keretében történik. Első használatba vétel: a jármű – hazai vagy külföldi – első forgalomba helyezésének időpontja, illetőleg amennyiben ez nem állapítható meg, a gyártási év utolsó napja, Megfelelőségi nyilatkozat (COC okmány): az A/9. mellékletben meghatározott, a gyártó által kiállított dokumentum, amely igazolja, hogy az ezen függelékkel összhangban jóváhagyott típussorozathoz tartozó jármű megfelelt valamennyi jogi szabályozásnak a gyártása idején;
Vonatkozó jogszabályok
a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 22. § (3) bekezdés; a közlekedési igazgatási feladatokkal összefüggő hatósági feladatokat
ellátó szervek kijelöléséről szóló 382/2016.(XII. 2.) Korm. rendelet 4. § (4)
bekezdés 1.pont; a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról szóló 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 2. § (4) bekezdés a), c), h) pont, 4.§, 10. § (2) bekezdés, A Függelék I. fejezet 3. cikk; a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV.12.) KöHÉM rendelet; a közúti járművek környezetvédelmi felülvizsgálatának szabályairól szóló 77/2009. (XII. 15.) KHEM-IRM-KvVM együttes rendelet; a közúti járművek forgalomba helyezésével és forgalomban tartásával, környezetvédelmi felülvizsgálatával és ellenőrzésével, továbbá a gépjárműfenntartó tevékenységgel kapcsolatos egyes közlekedési hatósági eljárások díjáról szóló 91/2004. (VI. 29.) GKM rendelet 1. § (1) bekezdés a) pont, (2) bekezdés, 2. § (1) bekezdés, 1. számú melléklet 3.1. pont; a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 21. § (1) bekezdés a) pont, 33. § (1) bekezdés, 35. § (1) bekezdés, 98. § (1) bekezdés, 99. § (1) bekezdés, 102. § (1) bekezdés, 116. §.
Kulcsszavak
jármű, egyedi, forgalomba helyezési engedély, érvényesség, kérelem, közlekedési hatóság
Országos Telefonos Ügyfélszolgálat
Kormányablakokban, okmányirodákban történő ügyintézéshez időpontot foglalhat telefonon keresztül (ügyfélkapu nélkül is).
Felvilágosítást adunk a kormányablakokban, az okmányirodákban és a kormányhivatalok ügyfélszolgálati irodáiban intézhető ügyekkel kapcsolatban.
Pontos, naprakész információkkal segítjük Önt a személyes ügyfélszolgálatok felkeresése előtt.
Segítünk a megfelelő ügytípus megtalálásában, az ügyintézés helyszínének és időpontjának kiválasztásában, az ügyintézéshez szükséges okmányok és iratok meghatározásában.